Акція

 

Історія української музики

 

Історія української музики

Історія української музики формувалась та розвивалась протягом багатьох віків. Найдавнішими джерелом походження української музики вважається давньоруська культура. Пісня була першим різновидом пісенного мистецтва, яка виникла в результаті розвитку мови та мислення. Одним з перших пісенних жанрів українського фольклору були землеробські, календарно-обрядові пісні. Символічність виконання даного жанру пісень виникла за часів дофеодального суспільства, де народ оспівував радість наближення весни, підготовку до жниварських робіт тощо. Зародження професійної української музики відбувалось в період розквіту Київської Русі, коли рівень культури сягав неймовірних розмірів.

 

Найдавнішими зразками історії української музики епічного мистецтва є козацький фольклор, який зображав не лише реальні історичні події та постаті, але й звертав в увагу на найгостріші проблеми тогочасного суспільства. Національний епос складався в умовах тривалої ворожнечі та боротьби народу за незалежність, в епоху, яка характеризувалась найвищим проявом сил, здібностей, однак він і донині зберіг естетичну, національно-патріотичну цінність. Кровопролитна війна, поневолення, виснажували народ, як фізично так і духовно. На допомогу приходила народна творчість, яка була здатна втамувати духовні запити нації. З прадавніх часів, вірування українців були пройняті свободолюбним настроєм та життєлюбним характером, що знаходило безпосереднє зображення в музиці та піснях.

 

Історія музики України

Національно-визвольний рух залишив помітний слід на всьому розвитку культури. Самодержавство, боротьба проти кріпацтва, протистояння національному гнобленню були провідними сюжетними темами мистецтва. Окрім інформаційного пісні також мали і заохочувальний, підбадьорливий характер. Могутній, патріотичний, український дух лунав у кожному слові, кожної мелодії. 19 ст. вирізняється стрімким розвитком капіталізму, де на історичній арені активно виступали буржуазія та пролетаріат. Осередками розвитку музики були Київ, Львів, Харків, Одеса. Саме в них творилась історія української музики і мистецтва в цілому - вирувало театральне та концертне життя, розпочинали діяльність музичні товариства, засновувались оркестри та відкривались профільні музичні навчальні заклади.

 

Формування історії української музики - явище поетапне. Протягом багатьох віків відбувалось нашарування на мистецтво всіх суспільних, політичних, історичних та економічних подій. Український фольклор увібрав в себе найважливіші та найсуттєвіші елементи, які супроводжували наш народ. Неймовірне почуття прекрасного та багатство словесно-музичних виразів створило неперевершений народний епос, який славиться на весь світ.


Скачати пісні
Фотогалерея
Переглянути всі фото...