Акція

 

Колискові для дітей

 

Колискові для дітей

Колискові для дітей є традиційним художнім явищем. Дитячий фольклор і його жанри формувались протягом різних історичних епох, в різні періоди розвитку нації. Численні пісні сягають корінням в глибину віків, беручи початок від традиційних народних обрядів та вірувань. Дитячий фольклор характеризується виразними ознаками окремого виду творчості. Емоційність, щирість, безпосередність, потяг до гри звуками й словами — надають пісням неповторного колориту та таємничості. Колискові пісні відображають безмежну материнську любов, світ краси, добра і щирості, який кожна мати воліє передати своєму немовля. Такі пісні є художньо досконалими і здатні причарувати кожного своєю безпосередністю та ніжністю.

 

Сюжетна та тематична різноманітність колискових для дітей вирізняється розмаїттям та барвистістю думок і образів. Існує декілька груп основних тем колискових: до першої можна віднести пісні, де оповідається про самого немовля, його сон, забави тощо. Наступна група пісень пов'язана з почуттями та думками матері. Основний акцент падає на емоційність та щирість материнських почуттів. Остання група пісень є розповідною, що знайомить маленьких слухачів з пташками та тваринками, їхніми пригодами та їх оточенням.

 

Дитячі колискові пісні

В більшості колискових лунають побажання доброго здоров'я, щастя, розуму та краси немовляті. Слова, якими передаються всі найщиріші слова, сповнені любові та ніжності, а саме це створює неймовірний емоціональний настрій пісень. Побажання підкреслюються побудовою поетичних образів та їх особливою формою, що сповнені пестливими та тонкими образами та поступовим нагромадженням побажань. В колискових для дітей, передається бажання та прагнення матері наділити своє немовля всім достатком. Жодний аспект дитячого життя не залишається поза увагою, та зображений в деталізованих, опоетизованих тонах. Твори з родинно-побутовою тематикою, міцно увійшли до кола пісень, де емоційність та образна система є особливо споріднені з світосприйняттям жінки-матері. Оспівується роздуми про майбутнє життя дитини, її долю, де в пісні вплітається жаль та туга за втраченою молодістю.

 

Колискові для дітей, в подальшому, стають не лише приємною мелодією, але й цікавою історією, з кумедними ситуаціями та добрими або лихими героями. Так, основною дійовою особою колискових є кіт. Його вчинки та дії націлені на пробудження в діточок співпереживання та надання йому якоїсь певної оцінки. Таким чином, з ранніх літ, малюк навчається першим найпростішим уявленням про погане та хороше, не дивлячись на те, що в піснях події зображено в образній манері. Колискові для дітей та дитячий фольклор в цілому, існує як загальнонаціональна народна творчість, в якій відбиваються розмаїття та динаміка життя.


Скачати пісні
Фотогалерея
Переглянути всі фото...