Акція

 

Українські патріотичні пісні

 

Українські патріотичні пісні

Українські патріотичні пісні - це пісні, багатої на історичні події епохи. В історичному розвитку української епіки, особливе місце посідають балади та думи, які по праву вважаються патріотичними творами. Саме вони символізують всю гордість української нації. Відважними, відчайдушними вчинками, українські воїни захищали та рятували рідну землю від чужоземних загарбників. Пісні змальовували радість перемог, зустріч із рідними, близькими і коханими. Проте вони мали також і сумний характер, оскільки гірка реальність подій, численні втрати людських життів, підсилювались засобами художнього вислову та проникали в душу кожного.

 

У 15-17ст., протягом тривалих соціально-визвольних рухів та героїчних битв на півдні країни, на центральних територіях формувалось самобутнє українське ядро епіки, а саме істричні пісні, балади і думи. Змалювання людських життєвих колізій, правил та норм, у вигляді балад, представили їх яскравим, національним жанром пісенного мистецтва України. Навряд будь-яка інша нація в світі може похвалитись таким колоритним циклом фольклору. Сюжети дум та билин пов'язані з народом, його історією, побутом та суспільно-соціальним укладом життя. Твори насичені та пройняті національною проблематикою та специфікою подій. Проте між цими українськими історичними піснями існує певна різниця.

 

Патріотичні пісні України

Думи є більш епічно завершеними архаїчними творами, що стали надбанням лірницького та козацького середовища, яке свідомо та шанобливо зберігало прадавню традицію виконання. Балади більш активно побутували в народних масах, відповідно, настрої та зміни в суспільстві безпосередньо впливали на структуру та сюжетний зміст. На території України формувалось три важливих осередки розвитку українських патріотичних пісень та музично-словесної епіки: Чернігивщина, Київщина та Переяславщина. Стиль та тематика національного епосу грунтувалась на реальних історичних фактах, достовірно відображаючи всю специфіку та особливість соціально-економічних та політичних відносин середовища.

 

Існувала декілька етапів розвитку епічної творчості, кожен з яких виробив специфічний тип художнього зображення дійсності. Кожний новий пісенний жанр відрізнявся неповторними сюжетно-стильовими ознаками. Територіально-історичні нашарування епіки не лише органічно пов'язувались між собою, але й з іншими пісенними жанрами. Таким чином, українські патріотичні пісні є результатом неймовірної, колоритної творчості народних кобзарів та лірників, які зберегли та надали можливість наступним поколінням дізнатись про чудовий, дивовижний епічний жанр українського народу.


Скачати пісні
Фотогалерея
Переглянути всі фото...